„Viessmann“ šilumos siurblys: visos informacijos apžvalga

Užsisakykite nemokamą konsultaciją

Šilumos siurbliai yra pirmasis pasirinkimas tiems, kurie nori sumažinti sąskaitas už šildymą ir gaminti šilumą ekologiškesniu būdu. Juk aplinka šildymui šilumos siurbliais suteikia neribotą, nemokamą reikiamos energijos tiekimą. Šiai visavertei šildymo sistemai reikia labai nedaug energijos, kad pavara ir siurblys galėtų šią energiją panaudoti. Šilumos siurblys veikia nepriklausomai nuo iškastinio kuro ir aktyviai prisideda prie CO₂ emisijų mažinimo bei klimato apsaugos.

Šilumos siurblio privalumų santrauka

Efektyvus laisvai prieinamos žemės, oro, požeminio vandens ar saulės energijos naudojimas.
Didesnė nepriklausomybė nuo iškastinio kuro, pavyzdžiui, naftos ar dujų.
Indėlis į išmetamo CO₂ kiekio mažinimą
Derinys su gyvenamųjų patalpų vėdinimo įrenginiu padeda sukurti išbaigtą oro kondicionavimo sistemą.

Pažangūs ir individualūs „Viessmann“ sprendimai

„Viessmann“ šilumos siurbliai suteikia papildomų privalumų. Pavyzdžiui, naujasis „Vitocal“ išorinis blokas dėl „Advanced Acoustic Design“ pasižymi ypač tyliu veikimu. Be to, dauguma „Viessmann“ šilumos siurblių turi aktyviojo vėsinimo ir natūraliojo vėsinimo funkcijas. Šalia klasikinio pritaikymo kaip šilumos generatoriai šaltomis dienomis, jie taip pat gali sukurti malonų patalpų klimatą vasarą, į namus įleisdami gaivų vėsų orą. Kaip ši funkcija veikia, išsamiai paaiškinta skyriuje Natūralusis ir aktyvusis vėsinimas.

Platus „Viessmann“ gaminių asortimentas siūlo kiekvienam poreikiui tinkamą šilumos siurblį. Jau projektavimo etape galima atsižvelgti į konstrukcines ir geologines sąlygas bei asmeninius pageidavimus dėl šilumos poreikio. Šilumos siurbliai gali veikti ne tik efektyviu vienvalenčiu režimu, bet ir su saulės energijos sistemomis bei kartu su esama skystojo kuro ar dujų šildymo sistema daugiavalentėje sistemoje. Tai leidžia ypač lengvai įgyvendinti individualius pageidavimus.
Skirtingoms šildymo sistemoms reikalinga skirtinga temperatūra. Pavyzdžiui, šildymui radiatoriais reikia iki 70 laipsnių Celsijaus temperatūros. Kita vertus, grindinis šildymas susitvarko su vos 35 laipsnių Celsijaus tiekiamo srauto temperatūra. Siekiant užtikrinti ekonomiškiausią šilumos siurblio šildymo sistemos veikimą, svarbu, kokia yra bendra šildymo sistema. „Viessmann“ šilumos siurbliai gali tiekti pakankamai šilumos ir grindinio šildymo sistemai, ir radiatoriams. Dėl to jie tinka ir senesnio pastato modernizavimui, ir naujos statybos projektams.

Pastaba dėl naudojamų šaltnešių

Šilumos siurbliams reikalingi šaltnešiai: šiuolaikiniuose šilumos siurbliuose dažniausiai naudojamos fluorintos šiltnamio efektą sukeliančios dujos (F-dujos). Šios dujos yra kenksmingos klimatui (vadinamieji HFC) arba teršia aplinką teršdamos vandenį (vadinamieji HFO). Tvari alternatyva – natūralūs šaltnešiai (pvz., propanas/R290). Ataskaitose apie per- ir polifluorintas chemines medžiagas (PFAS) šilumos siurblių šaltnešiai apibūdinami kaip „nuodingi“ – tačiau tai taikoma tik HFO. Natūralūs KM, įskaitant R290 ir HFC, nėra nuodingi. Perspektyvoje „Viessmann“ visus šilumos siurblius pertvarkys natūraliems šaltnešiams (R290). Šiuo metu vis dar naudojame HFC R32, R410A, R407C. Abu HFO buitinio karšto vandens šilumos siurbliai bus pakeisti iki 2024 m. Per ateinančius kelerius metus palaipsniui bus pakeisti HFO didieji šilumos siurbliai.

Vokietija ir ES griežtina šaltnešių taisykles, siekdamos labiau apsaugoti klimatą ir aplinką. „Viessmann“ aktyviai remia spartesnį tiesioginį perėjimą prie natūralių šaltnešių be „aplinkkelio“ per HFO. Ambicingas naujas reglamentas nėra šilumos siurblių tikslų „stabdys“ (kaip dažnai teigia daugelis chemijos ar oro kondicionavimo pramonės atstovų): jis sukuria teisinį tikrumą į šilumos siurblius investuotiems milijardams ir padeda sparčiai pereiti prie jų naudojimo.

Mes remiame BEG finansavimą Vokietijoje, numatant paskatas natūraliems šaltnešiams:

  • Nuo 2023 m. sausio 1 d.: papildoma 5 proc. subsidijų priemoka šilumos siurbliams su natūraliais šaltnešiais.
  • 2028-01-01: iš esmės parama galės būti skiriama tik šilumos siurbliams su natūraliais šaltnešiais.

Šilumos siurblio nuoma – patogu ir paprasta

Ar žinojote, kad šilumos siurblį galite išsinuomoti? Jums netaikomos jokios įsigijimo išlaidos ir suteikiama iki 15 metų garantija. Išsirinkite šilumos paketą dabar „Viessmann Wärme“.

Šildymas šaldytuvo principu

Šilumos siurblys veikia paprastu principu ir yra nepaprastai veiksmingas. Paprasčiau tariant, jis veikia kaip šaldytuvas, tik atvirkščiai. Šaldytuvas išleidžia šilumą į išorę, o šilumos siurbliai paima energiją iš žemės, oro ar gruntinio vandens ir per šildymo sistemą perduoda ją į gyvenamąsias patalpas.

Karščiau centro link: kai pradinė temperatūra 5–18 °C, tiekiamo srauto temperatūra pasiekia iki 72 °C.

Apie „Viessmann“ šilumos siurblių šalčio kontūrą trumpai

Šalčio kontūro konstrukcija yra labai svarbi šilumos siurblio efektyvumui. Tam „Viessmann“ naudoja pažangiausius komponentus. Jie pasižymi tyliu veikimu, maža vibracija ir itin ilgu naudojimo laiku. Šilumai gaminti šiluminė energija paimama iš aplinkos ir naudojama šaltnešiui, kuris verda žemoje temperatūroje, garinti. Elektra varomas kompresorius suslegia susidariusias dujas ir pakelia jų temperatūrą. Šilumokaitis perduoda įkaitusių dujų energiją į šildymo kontūrą. Šaltnešis, kurio slėgis vis dar yra žemas, vėl kondensuojasi ir išsiplečia išsiplėtimo vožtuve. Vykstant šiam procesui temperatūra smarkiai sumažėja. Tada ciklas, o kartu ir šildymas šilumos siurbliu, prasideda iš naujo.

Toliau pateiktame vaizdo įraše paaiškinta, kaip veikia šilumos siurblys.

Išsamiau apie šio proceso veikimą galite sužinoti skyriuje Kaip veikia šilumos siurblys. Taip pat rasite šilumos siurblio elektros energijos poreikio santrauką ir patarimų, kaip sumažinti elektros energijos išlaidas.

„Viessmann“ šilumos siurblių kartos nuo 1978 m. iki 2022 m.

I karta

Pagal laikrodžio rodyklę iš viršaus kairėje į apačią dešinėje: šilumos siurblys L08, šilumos siurblys L02, šilumos siurblys WWK-02, „Vitocal 300“ (BW tipo).

II karta

Pagal laikrodžio rodyklę iš viršaus kairėje į apačią dešinėje: „Vitocal 300“ (WW tipo), „Vitotres“, „Vitocal 350“, „Vitocal 350“ su „Vitocell 100“.

III karta

Pagal laikrodžio rodyklę iš viršaus kairėje į apačią dešinėje: „Vitocal 300-G“, „Vitocal 200-S“, „Vitocal 300-A“, „Vitocal 200-A“.

Naujausia karta

„Vitocal 250-A“: aukštos kokybės monobloko konstrukcijos oro-vandens šilumos siurblys, kurio tiekiamo srauto temperatūra iki 70 °C, specialiai skirtas modernizavimui. Galios diapazonas: nuo 7,3 iki 8,1 kW (A7/W35). Su „One Base“ (E3) valdymo blokų karta. Išorinis blokas „Vitographite“ spalvos.

Šilumos siurblių tipai skiriasi pagal energijos šaltinį

Šilumos siurbliai patalpoms ir vandeniui šildyti naudoja aplinkos energiją. Tam reikia naudoti skirtingus šaltinius. Geriausias šilumos šaltinis šilumos siurbliui kiekvienu konkrečiu atveju priklauso nuo vietos sąlygų ir šilumos poreikio. Viessmann šilumos siurbliai rinkoje yra nuo 1970-ųjų ir naudoja įvairius energijos šaltinius:

  • orą
  • žemę
  • vandenį
  • liekamąją šilumą
  • ledo saugyklą

Namų savininkai ir modernizuotojai gali rinktis iš plataus „Viessmann“ šilumos siurblių asortimento, kurio modeliai tinka visiems šilumos šaltiniams ir poreikiams. Pasirinkę tinkamą „Viessmann“ technologiją, galite nuo pat pirmos dienos sumažinti šildymo išlaidas ir aplinkai tenkančią naštą.

Šiluma iš oro

Oro yra visur ir jis yra nemokamas. Be to, aplinkos ore visada yra šilumos – net jei lauke vėsu. Žemutinė fizikinė temperatūros riba yra -273,15 laipsnių Celsijaus. Tai reiškia, kad bet kurioje aukštesnėje temperatūroje vis dar yra šiluminės energijos, kurią galima panaudoti. Nors teoriškai tai įmanoma, ekonomiškas oro-vandens šilumos siurblio veikimas galimas tik iki maždaug -20 laipsnių Celsijaus. Šilumos siurblį galima įrengti tiek patalpose, tiek lauke. Išsamesnės informacijos apie šio šilumos siurblio veikimą žr: Kaip veikia oro-vandens šilumos siurblys.

[1] „Vitocal“ šilumos siurblys
[2] Kaupiklis-vandens šildytuvas
[3] Šildymo vandens buferinis kaupiklis

Žemės šiluma (zondas)

Žemėje slypi didžiulis energijos kiekis, kuris yra beveik neišsenkamas. Šis šilumos šaltinis pasižymi palyginti aukšta ir pastovia temperatūra. Maždaug nuo 10 metrų gylio ši temperatūra išlieka gana aukšta net visą žiemą. Didėjant gyliui, didėja temperatūra, o kartu ir šiluminės energijos kiekis. Naudojant sūrymo-vandens šilumos siurblį, dalį šios energijos galima naudoti šildymui ir karšto vandens ruošimui.

Yra du įprasti šilumos siurblio aprūpinimo šiluma būdai. Geoterminiai kolektoriai, pavyzdžiui, paviršiniai ir tranšėjiniai kolektoriai arba energiją sugeriantys kilimėliai, yra klojami netoli paviršiaus ir savo dideliu paviršiumi sugeria šiluminę energiją, kad vėliau ją perduotų šilumos siurbliui. Tuo tarpu geoterminiai zondai yra vertikaliai arba kampu įleidžiami į žemę ir išgauna šiluminę energiją iš 40–100 metrų gylio. Todėl jiems reikia mažiau vietos nei geoterminiams kolektoriams.

Lyginant su oro-vandens šilumos siurbliais, sūrymo-vandens šilumos siurbliai paprastai pasiekia didesnį naudingumo koeficientą, nepriklausomai nuo šilumos išgavimo būdo. Kita vertus, planavimo pastangos yra didesnės dėl to, kad reikia daug vietos, arba dėl oficialaus patvirtinimo. Daugiau informacijos apie šį šilumos šaltinį rasite skyriuje Kaip veikia sūrymo-vandens šilumos siurblys.

[1] „Vitocal“ šilumos siurblys
[2] Kaupiklis-vandens šildytuvas
[3] Šildymo vandens buferinis kaupiklis

Šiluma iš požeminio vandens

Požeminis vanduo taip pat yra puiki energijos saugykla, nes ištisus metus užtikrina pastovią daugiau kaip 10 laipsnių Celsijaus temperatūrą. Kad būtų galima naudoti šiluminę energiją, reikia gręžinių sistemos, kurią sudaro siurbiamieji ir sugeriamieji gręžiniai. Svarbiausias aspektas planuojant tokio tipo šilumos siurblį yra vandens apsauga. Tam tikromis aplinkybėmis atsakingos institucijos gali atsisakyti išduoti leidimą naudoti vandens-vandens šilumos siurblį. Todėl prieš įsigyjant svarbu pateikti atitinkamą užklausą institucijoms.

Tačiau net ir tose vietovėse, kuriose leidžiama naudoti gręžinių sistemą, tai automatiškai nereiškia ekonomiško veikimo. Taip yra todėl, kad vandens sudėtis turi lemiamos įtakos sklandžiam ir efektyviam šilumos siurblio veikimui. Jei vandens-vandens šilumos siurblio naudoti neįmanoma, praktiškai gera alternatyva yra sūrymo-vandens šilumos siurblys su ledo saugyklomis arba geoterminiais kolektoriais.

[1] „Vitocal“ šilumos siurblys
[2] Kaupiklis-vandens šildytuvas
[3] Šildymo vandens buferinis kaupiklis

Karšto vandens šilumos siurblys naudojamas tik karštam vandeniui ruošti. Kaip šilumos šaltiniai gali būti naudojamas ir cirkuliuojantis, ir ištraukiamas oras. Jis yra atsietas nuo faktinės šildymo sistemos ir, naudojant tinkamus komponentus, gali optimaliai naudoti savarankiškai gaminamą saulės elektros energiją. Jei šilumos siurblys karštam vandeniui ruošti kaip šilumos šaltinį naudoja cirkuliuojantį orą, jis taip pat sausina patalpą ir taip apsaugo ją nuo pelėsio atsiradimo pavojaus. Kita vertus, jei jis sujungtas su esama oro paskirstymo sistema, jis gali net kontroliuojamai vėdinti patalpas. Kad būtų išvengta neigiamo slėgio, reikia aktyviojo vėdinimo oro vamzdžio. „Viessmann“ šilumos siurbliai karštam vandeniui ruošti yra pritaikyti recirkuliacijos arba ištraukiamojo oro darbui, be to, juos galima įsigyti su integruotu saulės energijos šilumokaičiu ir saulės energijos valdymo įrenginiu, skirtu tiesioginiam saulės energijos naudojimui.

Žemės, oro ir saulės šiluma (ledo saugyklos sistema).

Ledo saugyklos koncepcijoje derinama oro ir geoterminė energija, be to, kaip šilumos šaltinis gali būti naudojama saulės spinduliuotė. Ledo saugyklos sistema tinka visiems pastatams, kuriems reikia daug šilumos arba šalčio. Todėl ji daugiausia naudojama komerciniuose ir komunaliniuose projektuose. Ledo saugykla – tai cisterna, pripildyta vandens, užkasta tiesiai po žemės paviršiumi. Viduje yra spiralė iš vamzdžių, kuriais savo ruožtu teka antifrizas. Cisternoje esantis vanduo yra naudojamas kaip šilumos šaltinis, be kita ko, naudojantis žemės šilumą, kad vėl ir vėl atsinaujintų. Jei ledo saugykla yra sujungta su ant stogo įrengtu saulės-oro absorberiu, šis išgauna šilumą iš aplinkos oro bei saulės spinduliuotės ir tiekia ją į saugyklą. Išsamiau apie šį procesą galite sužinoti skyriuje Ledo energijos saugykla.

Vėsinimui skirta ledo saugykla: vasaros mėnesiais ledo energijos saugyklą taip pat galima naudoti natūraliajam pastatų vėsinimui. Šiuo tikslu ledo energijos saugykloje esantis vanduo šildymo sezono pabaigoje paverčiamas ledu, išgaunant energiją ir nutraukiant regeneracijos procesą. Gautas ledas naudojamas kaip natūralaus vėsinimo rezervuaras.

[1] „Vitocal“ šilumos siurblys
[2] Ledo saugykla
[3] Saulės-oro absorberis

Šilumos siurbliai domina ne tik individualių namų ir daugiabučių namų savininkus. Komercinės įmonės, bendruomenės ir pramonė taip pat remiasi šia efektyvia ir švaria technologija. Naudojamos itin efektyvios sistemos, suprojektuotos atsižvelgiant į nuolat keliamus aukštus reikalavimus ir siūlančios platų galingumų spektrą. Didieji „Viessmann“ šilumos siurbliai apima nuo 50 iki 600 kW galios diapazoną, be to, jie gali dirbti esant aukštai, iki 90 laipsnių Celsijaus temperatūrai. Kaip šilumos šaltinis gali būti naudojamas ne tik gruntas, bet ir gruntinis vanduo bei ištraukiamas oras. Ypač pramoniniuose įrenginiuose liekamoji šiluma taip pat gali būti energijos šaltinis. Bet kuriuo atveju didieji „Viessmann“ šilumos siurbliai maksimaliai išnaudoja nemokamus energijos šaltinius. Didieji šilumos siurbliai dar efektyvesni, kai naudojami kartu su ledo energijos saugykla, taip sujungiant skirtingų šilumos šaltinių privalumus. Kaip ir dauguma mažesnės galios šilumos siurblių, daugelis didžiųjų šilumos siurblių gali būti naudojami ir vėsinimo tikslais. Išsamesnės informacijos rasite skyriuje Didieji šilumos siurbliai.

Didžiųjų šilumos siurblių modernizavimas dvivalentėje sistemoje

Priešingai nei įprasta manyti, šilumos siurbliai naudojami ne tik naujos statybos projektuose pramonės, prekybos ar komunaliniuose sektoriuose. Sistemų savininkai juos gali naudoti ir modernizavimo projektuose. Taip yra todėl, kad didžiuosius „Viessmann“ šilumos siurblius galima puikiai suderinti su esamomis šildymo sistemomis. Taigi tradicines šildymo sistemas, naudojančias skystąjį kurą ar dujas, galima papildyti šilumos siurbliu. Šilumos siurblys naudojamas perimti bazinę karšto vandens ir šildymo šilumos apkrovą. Esant maksimaliai apkrovai, tuomet galima įjungti dujų arba skystojo kuro katilą, kad būtų patenkintas poreikis. Tokia šildymo sistema pramoninėse patalpose ne tik veiksmingai sumažina šildymo išlaidas, bet ir CO₂ emisiją, todėl yra neabejotinai teigiamas veiksnys klimato apsaugos srityje.

Svarbus visapusiško pasirengimo ir planavimo etapas

Yra platus šilumos siurblių, skirtų komerciniams ir komunaliniams poreikiams, pasirinkimas. Kiekvienu atveju keliami individualūs reikalavimai. Norint rasti tinkamą šilumos siurblį konkrečiam atvejui, rekomenduojame atlikti visapusiško pasirengimo ir planavimo etapą. Vienas iš kompetentingų „Viessmann“ partnerių bus pasirengęs Jums padėti.

„Viessmann Vitocal 300-G-Pro“ šilumos siurblių kaskada

Patarimai dėl šilumos siurblio

Prieš perkant šilumos siurblį būtina gauti patarimų. Galite rinktis iš daugybės „Viessmann“ ekspertų ir partnerių.

Prieš perkant ar nuomojantis šilumos siurblį, reikia atsakyti į keletą klausimų. Juk naujasis energetikos sprendimas turi tikti Jums ir Jūsų namams. Toliau pateikiame keletą klausimų, kuriuos reikės išsiaiškinti iš anksto.

  • Kokio tipo šilumos siurblį norėtumėte įsirengti?
  • Ar sistema turėtų būti skirta vienbučiam ar daugiabučiam namui?
  • Kokios šiuo metu Jūsų namuose suvartojamos šildymo šilumos ir karšto vandens sąnaudos?
  • Ar šilumos siurblys skirtas naujam pastatui, ar esamam pastatui?
  • Į ką reikia atsižvelgti, kai naudojamasi įvairiais aplinkos energijos šaltiniais?
  • Ar reikalingi leidimai gręžiniams, ar yra taisyklių, reglamentuojančių atstumus iki gretimų pastatų arba triukšmo lygį?
  • Kiek galima sutaupyti, palyginti su kitomis šildymo sistemomis?
  • Kokią temperatūrą galima pasiekti šildymui ir buitiniam karštam vandeniui ruošti ir ar jos pakanka Jūsų šildymo modeliams?
  • Ar būtinai reikalingas buferinis arba šilumos kaupiklis ir kodėl?
  • Kaip galima aktyviai didinti eksploatavimo trukmę atliekant reguliarią techninę priežiūrą?
  • Į kokias papildomas priemones reikėtų atsižvelgti planuojant šilumos siurblį?
  • Kokios išlaidos bus patirtos jį įsigyjant ir kaip jas galima sumažinti gaunant valstybės subsidiją?
  • Kokios yra efektyvaus šilumos siurblio eksploatavimo išlaidos?
  • Ar yra prasmingų derinių, pavyzdžiui, šilumos siurblys su saulės šilumos sistema?

Bendradarbiaudami su ekspertu vietoje, galite gauti aiškius atsakymus į šiuos klausimus per konsultacijas dėl šilumos siurblio. Be to, yra įvairių „Viessmann“ vadovų, taip pat brošiūrų ir duomenų lapų apie šilumos siurblius, kuriuose pateikiama išsami informacija šiomis temomis.

Koeficientas COP – ką jis reiškia?

Šildymas naudojant „Viessmann“ šilumos siurblius – tai pasitikėjimas išbandyta technologija ir kartu aplinkos apsauga. Taip yra todėl, kad visi įrenginiai pasižymi kruopščiai suderintais komponentais ir dideliu COP. COP (našumo koeficientas) – tai pagaminamos naudingosios šilumos ir suvartojamos varomosios energijos santykio vaizdas.

Tačiau projektuojant sistemą svarbu atsižvelgti į numatomą eksploataciją per visus metus. Tam apskaičiuojamas tiekiamos šilumos kiekis, atsižvelgiant į bendrą šilumos siurblio sistemos elektros energijos poreikį, įvertinant siurblių, valdymo blokų ir pan. galią. Gautas rezultatas vadinamas metiniu našumo koeficientu arba SCOP.

Paprastai tariant, COP yra svarbi šilumos siurblių charakteristika. Kuo šis koeficientas didesnis, tuo efektyviau veikia šilumos siurblys. Kokie kiti veiksniai užtikrina saugų ir ekonomišką eksploatavimą, galite sužinoti skyriuje Šilumos siurblio pirkimas.

Didelis taupymo potencialas

Šilumos siurbliai prisideda prie rūpestingo požiūrio į aplinką. Kartu jie suteikia galimybę sumažinti išlaidas. Toliau pateiktose lentelėse pavaizduotas taupymo potencialas. Toliau pateiktoje lentelėje pavaizduotas taupymo potencialas.

Technologija Sutaupytos dujos CO₂ sutaupymas per metus Sutaupoma energijos išlaidų per metus
Oro-vandens šilumos siurblys „Vitocal 250-A“* 100 % 35 % 1900 €
Oro-vandens šilumos siurblys „Vitocal 250-A“ + energijos kaupiklis* 100 % 100 % 4440 €
Dujinis kondensacinis katilas + hibridinis šilumos siurblys „Vitocal 250-SH“* 86 % 34 % 1710 €

* Pateiktos vertės buvo nustatytos atliekant modeliavimą, darant prielaidą, kad Potsdamo vietovės namų ūkių profiliai yra standartiniai. Vienos šeimos namas su 4 asmenų namų ūkiu (turimas dujinis katilas), 150 kvadratinių metrų gyvenamojo ploto ir 2500 kubinių metrų dujų suvartojimo. Suapvalintos vartojimo išlaidos naudojant standartines vertes (EID). Ekonominiam efektyvumui apskaičiuoti naudotos Federacinės statistikos žinybos energijos kainos. Investicinės išlaidos: „Viessmann“ bendroji kainoraščio kaina ir vidutinės montavimo išlaidos visoje šalyje (gali skirtis individualiai).

Pastaba: mūsų skaičiavimai yra teoriniai pavyzdžiai, pagrįsti įvairiomis prielaidomis ir priklausantys nuo tam tikrų bendrų sąlygų. Mes neprisiimame jokios atsakomybės už jų teisingumą ir pritaikomumą realioms sistemoms. Faktinės išlaidos ir galimi sutaupymai gali skirtis ir kiekvienu konkrečiu atveju turi būti apskaičiuojami atsižvelgiant į atitinkamos vietovės specifiką ir bendras sąlygas.

Išsami informacija apie galimas sutaupytas lėšas pateikiama mūsų brošiūroje „Modernizavimo kompasas“, kurią galima rasti čia PDF formatu:

Felikso Neureuterio naujuose namuose su šilumos siurbliu ir ledo saugykla

Feliksas Neureutheris pasistatė namus – namus ateities kartoms. Jei saugoti klimatą norite nuosekliai, galite rasti asmeninį būdą, kaip gerokai sumažinti savo CO₂ pėdsaką. Pasaulio slidinėjimo čempionas Felixas Neureutheris Garmiše-Partenkirchene pasistatė naują namą, kuris trims jo šeimos kartoms tiekia 100 proc. švarią energiją. Su „Viessmann“ ledo saugyklos sistema.

Atsisiuntimai ir nuorodos apie šilumos siurblius

Šildymas naudojant oro ir geoterminę energiją – kaip galima geriau panaudoti atsinaujinančiuosius energijos šaltinius. Toliau pateiktoje brošiūroje pateikiama išsami informacija apie tvarią ir ekologišką šilumos gamybą naudojant „Viessmann“ šilumos siurblius. Joje pateikiama visų šiuo metu naudojamų šilumos siurblių apžvalga ir jų pagrindiniai techniniai duomenys, taip pat daug naudingos informacijos apie priedus, techninę priežiūrą, subsidijas ir finansavimo galimybes.

„Viessmann“ sūrymo-vandens šilumos siurblių galia svyruoja nuo 5,6 iki 84,6 kW. Išsamią informaciją apie šilumos siurblių technines charakteristikas ir ypatybes galima rasti lankstinukuose ir duomenų lapuose atsisiuntimo formatu, taip pat atitinkamuose gaminių puslapiuose.

„Viessmann“ oro-vandens šilumos siurbliai gali būti nuo 4,0 iki 250 kW galios. Atsisiųskite duomenų lapą arba lankstinuką, kad sužinotumėte apie atskirų šilumos siurblių techninius duomenis ir savybes. Daugiau informacijos taip pat rasite „Vitocal“ produktų puslapiuose.

„Viessmann“ padalytųjų šilumos siurblių galios diapazonas – nuo 4,0 iki 12 kW. Duomenų lapai ir lankstinukai yra geras pagrindas sprendimams priimti. Atsisiųskite failus su išsamia informacija apie šilumos siurblių techninius duomenis ir savybes arba apsilankykite susietuose gaminių puslapiuose.

Išsamesnės informacijos apie „Viessmann“ šilumos siurblius karštam vandeniui ruošti rasite atitinkamame duomenų lape ir papildomoje gaminio informacijoje. Ten rasite visus apibendrintus techninius duomenis ir savybes.

Toliau pateiktoje brošiūroje pateikiama informacija apie mūsų didžiuosius šilumos siurblius, kurių galia siekia iki 600 kW, ir tinkamus sisteminius sprendimus įvairioms reikmėms ir skirtingiems šilumos šaltiniams.

„Viessmann“ ledo saugyklų sistemos naudojamos dideliuose gyvenamuosiuose pastatuose, komercinėse įmonėse ir bendruomenėse. Sužinokite daugiau apie sistemos veikimą, jos naudojimo sritis ir mūsų paslaugų asortimentą čia.