Natūralusis ir aktyvusis vėsinimas – vėsinimas šilumos siurbliais

„Viessmann NC-Box“ natūraliajam vėsinimui

Šilumos siurblys yra ne tik itin ekologiška šildymo sistema, bet ir labai universalus. Taip yra todėl, kad be pagrindinės užduoties aprūpinti gyvenamuosius pastatus šiluma šiltuoju metų laiku jis taip pat gali vėsinti orą. Iš esmės galimi du vėsinimo būdai – pasyvusis ir aktyvusis vėsinimas.

Natūralusis vėsinimas – pasyvusis vėsinimas šilumos siurbliais

Pasyvusis vėsinimas (natūralusis vėsinimas) veikia kartu su sūrymo-vandens arba vandens-vandens šilumos siurbliu. Sūrymo-vandens šilumos siurblyje sūrymo skystis per šilumokaitį paima šilumą iš šildymo kontūro ir išleidžia ją į lauką. Naudojant vandens-vandens šilumos siurblį, šią užduotį atlieka gruntinis vanduo. Vėsinimui taip pat naudojama natūrali aplinkos temperatūra. Be valdymo bloko ir cirkuliacinio siurblio šilumos siurblys lieka išjungtas. Kadangi tam nereikalingas kompresorius, nereikia elektros energijos. Todėl natūralusis vėsinimas yra ypač energiją taupantis ir nebrangus pastato vėsinimo būdas.

Malonus vėsinamasis poveikis be erzinančio triukšmo

Pasyvusis vėsinimas leidžia patalpų temperatūrą sumažinti maždaug trimis laipsniais Celsijaus. Įrengimui reikia nedaug papildomų pastangų, o veikiant nėra erzinančio triukšmo. Pasyvusis vėsinimas pasiekiamas naudojant ir geoterminius kolektorius, ir geoterminius zondus, kai pastarieji užtikrina didesnį našumą.

Sistemų savininkams, norintiems šilumos siurblius naudoti vidutinės temperatūros šildymui, reikia vadinamosios „NC-Box“. Tai visiškai surinktas įrenginys, kuriame sujungti visi reikalingi komponentai. Specialisto atliekamas montavimas yra greitas ir nesudėtingas.

Aktyvusis vėsinimas šilumos siurbliais

Naudojant aktyvųjį vėsinimą, šilumos siurblio veikimas yra tiesiog apgręžiamas. Todėl šalčio kontūras viduje yra apsukamas; arba yra perjungiamos pirminės ir antrinės jungtys. Tada šilumos siurblys, kaip ir šaldytuvas, aktyviai vėsina. Taikant šį metodą, kompresorius lieka veikti, o šilumos siurblys, palyginti su pasyviuoju vėsinimu, gali naudoti didesnį vėsinimo pajėgumą.

Kambariuose palaikoma tinkama temperatūra dėl natūraliojo vėsinimo

Gautą šilumą galima naudoti įvairiais būdais

Aktyviai vėsinti galima naudojant tiek sūrymo-vandens, tiek oro-vandens šilumos siurblį. Taip pat galima naudoti vandens-vandens šilumos siurblį. Ventiliatoriniai konvektoriai arba grindinio ir (arba) sieninio šildymo sistemos tinka kaip vėsinantys paviršiai. Iš patalpų paimtą šilumą galima grąžinti į šilumos šaltinį arba naudoti geriamojo vandens šildymui. Taip šilumos siurblio šildymo ir vėsinimo funkcijos derinamos itin efektyviai.