Didieji šilumos siurbliai pramoniniam naudojimui
Užsisakykite ekspertų konsultacijąTemų apžvalga
Aplinkos energija yra pažangi ir ekonomiška iškastinio kuro alternatyva. Ją galima gauti nemokamai ir ji yra nepriklausoma nuo naftos ir dujų. Šilumos siurblys gamtinę energiją naudoja ypač efektyviai ir ekologiškai. Šioje srityje „Viessmann“ siūlo sprendimus ne tik vienbučiams ir dvibučiams namams. Didieji šilumos siurbliai, skirti pramonės, prekybos įmonėms, bendruomenėms ir dideliems gyvenamiesiems pastatams, taip pat aprūpina didesnio našumo objektus. Tai daroma patikimai ir efektyviai tiek šilumos, tiek šalčio atžvilgiu.
Pastaba dėl naudojamų šaltnešių
Šilumos siurbliams reikalingi šaltnešiai: šiuolaikiniuose šilumos siurbliuose dažniausiai naudojamos fluorintos šiltnamio efektą sukeliančios dujos (F-dujos). Šios dujos yra kenksmingos klimatui (vadinamieji HFC) arba teršia aplinką teršdamos vandenį (vadinamieji HFO). Tvari alternatyva – natūralūs šaltnešiai (pvz., propanas/R290). Ataskaitose apie per- ir polifluorintas chemines medžiagas (PFAS) šilumos siurblių šaltnešiai apibūdinami kaip „nuodingi“ – tačiau tai taikoma tik HFO. Natūralūs KM, įskaitant R290 ir HFC, nėra nuodingi. Perspektyvoje „Viessmann“ visus šilumos siurblius pertvarkys natūraliems šaltnešiams (R290). Šiuo metu vis dar naudojame HFC R32, R410A, R407C. Abu HFO buitinio karšto vandens šilumos siurbliai bus pakeisti iki 2024 m. Per ateinančius kelerius metus palaipsniui bus pakeisti HFO didieji šilumos siurbliai.
Vokietija ir ES griežtina šaltnešių taisykles, siekdamos labiau apsaugoti klimatą ir aplinką. „Viessmann“ aktyviai remia spartesnį tiesioginį perėjimą prie natūralių šaltnešių be „aplinkkelio“ per HFO. Ambicingas naujas reglamentas nėra šilumos siurblių tikslų „stabdys“ (kaip dažnai teigia daugelis chemijos ar oro kondicionavimo pramonės atstovų): jis sukuria teisinį tikrumą į šilumos siurblius investuotiems milijardams ir padeda sparčiai pereiti prie jų naudojimo.
Mes remiame BEG finansavimą Vokietijoje, numatant paskatas natūraliems šaltnešiams:
- Nuo 2023 m. sausio 1 d.: papildoma 5 proc. subsidijų priemoka šilumos siurbliams su natūraliais šaltnešiais.
- 2028-01-01: iš esmės parama galės būti skiriama tik šilumos siurbliams su natūraliais šaltnešiais.
Šildymas naudojant geoterminę energiją, požeminį vandenį, ledą ir liekamąją šilumą
Didieji „Viessmann“ šilumos siurbliai suprojektuoti taip, kad veiktų itin efektyviai. Jie pasiekia ir viršija griežtus Europos standartus. Be to, jie pasižymi kompaktišku išdėstymu ir mažo triukšmo, mažos vibracijos konstrukcija. Priklausomai nuo modelio, didžiuosius šilumos siurblius galima išplėsti, todėl jie greitai ir lengvai pritaikomi bet kokiems šildymo ir vėsinimo poreikiams. Šilumos šaltiniai gali būti įvairių šaltinių liekamoji šiluma, gruntas, taip pat požeminis vanduo. Alternatyviai šilumai gaminti gali būti naudojama ledo energijos saugykla.
Šildymas naudojant geoterminę energiją
Žemė yra didžiulis energijos, kuria žmonės gali naudotis nemokamai, telkinys. Naudojant sūrymo-vandens šilumos siurblį, šią energiją galima paversti šildymo šiluma arba skirta karšto vandens ruošimui, nedeginant iškastinio kuro. Standartinių didžiųjų šilumos siurblių galia svyruoja nuo 27 iki 240 kilovatų vardinės šiluminės galios, o kaskadinės funkcijos dėka ją galima padidinti iki 1200 kilovatų.
Priklausomai nuo reikalavimų, „Viessmann“ didieji šilumos siurbliai pasiekia iki 73 laipsnių Celsijaus tiekiamo srauto temperatūrą. Tai atitinka daugumą gyvenamųjų ir komercinių pastatų statybos reikalavimų, taip pat higienos normų reikalavimus, taikomus geriamojo vandens šildymui. Daugiau informacijos apie šildymą naudojant geoterminę energiją taip pat rasite skyriuje Sūrymo-vandens šilumos siurbliai.
Šildymas ledu
Su „Viessmann“ ledo saugyklos sistema sūrymo-vandens šilumos siurbliams atsirado papildomas patrauklus šilumos šaltinis. Žemės akumuliacinės talpyklos ir saulės-oro absorberiai naudojami kaip ekonomiška alternatyva geoterminiams zondams ir geoterminiams kolektoriams, kuriai nereikia jokių leidimų. Aplinkos oras, liekamoji šiluma, insoliacija ir gruntas vienu metu naudojami kaip šilumos šaltiniai. Paprastai tariant, ledo saugyklos sistemą sudaro cisterna, pripildyta vandens, kurioje nutiestos kelios didelės vamzdžių spiralės. Šiomis spiralėmis cirkuliuoja šalčiui atsparus sūrymas, kuris perduoda vandenyje esančią šilumą didžiajam šilumos siurbliui.
Cisterna yra užkasta po žemės paviršiumi, todėl naudoja žemės šilumą, kad pakartotinai sušildytų joje esantį vandenį. Tai būtina, nes šilumos siurblys reguliariai atima šilumą iš vandens. Ypatinga ledo saugyklos savybė – kristalizacijos šilumos panaudojimas. Ji atsiranda, kai cisternoje esantis vanduo pakeičia savo fizikinę būseną ir užšąla. Be geoterminės šilumos ledo energijos saugyklą taip pat galima atitirpdyti naudojant saulės absorberius. Išsamiau apie šį procesą galite sužinoti skyriuje Ledo energijos saugykla.
Šildymas požeminiu vandeniu
Gruntinis vanduo nuo tam tikro gylio taip pat teikia pastoviai didelę šilumą ištisus metus, kurią galima naudoti šildymo palaikymui arba karšto vandens ruošimui. Nepaisant kompaktiškų matmenų, didieji šilumos siurbliai iš gamyklos yra galingi. Didėjant šildymo ir vėsinimo poreikiams, kaskadinis kontūras su iki 1450 kilovatų vardine šilumine galia patikimai tiekia reikiamą šilumą, net ir esant didžiausioms apkrovoms. Įrenginiai yra standartizuoti, todėl galima greitai ir visapusiškai suprojektuoti bei skaidriai apskaičiuoti išlaidas.
Šildymas naudojant liekamąją šilumą
Toliau pateiktame vaizdo įraše parodyta, kaip veikia netaršus šilumos tiekimas su didžiaisiais šilumos siurbliais, naudojant liekamąją šilumą.