Vakuuminiai vamzdiniai kolektoriai - paskirtis, nauda ir gaminių asortimentas

Kiekvienas, šiandien investuojantis į naują šildymo sistemą, nuo pat pradžių turėtų ją projektuoti taip, kad joje būtų įrengta saulės šilumos sistema. Įrengdami saulės kolektorius, jūs parodote savo įsipareigojimą saugoti aplinką, nes tvariai mažinate išmetamo CO₂ kiekį. Be to, galite sutaupyti iki 60 proc. metinių energijos sąnaudų, sunaudojamų karštam vandeniui pašildyti. Su "Viessmann" šalia jūsų yra stiprus partneris. Galime pasigirti 40 metų patirtimi kuriant ir gaminant saulės šilumos sistemas. Galite pasikliauti aukščiausia kokybe. Naudodami šią technologiją galite užtikrinti savo sistemos ateitį ir pasikliauti optimalia visų sistemos komponentų sąveika.

"Vitosol" vakuuminių vamzdelių struktūra ir veikimas

Skirtingai nei "Viessmann" plokščiuose kolektoriuose, saulės šilumos sistemų vakuuminių vamzdelių kolektoriuose absorberis yra tiesiai ant pačių vamzdelių. Pirmuosiuose vamzdžiai, pro kuriuos teka saulės terpė, yra tarp dviejų plokščiųjų absorberio sluoksnių. Kita ypatinga savybė - vakuumas. Vamzdiniuose kolektoriuose yra antras vamzdis, kurį supa vakuumas. Taip užtikrinama ypač veiksminga šilumos izoliacija. Tai padeda užtikrinti, kad tarp absorberio ir vidinio stiklinio vamzdelio beveik nėra šilumos nuostolių. Absorberis yra vakuuminio kolektoriaus viduje. Tai apsaugo jį nuo purvo ir oro sąlygų poveikio. Tai savo ruožtu užtikrina nuolatinį didelį energijos panaudojimą.

Kitas svarbus "Viessmann" vakuuminių vamzdinių kolektorių "Vitosol" elementas yra šilumokaitis. Juo šiluma iš absorberių perduodama į prijungtą šildymo kontūrą.

Vakuuminis vamzdelių kolektorius, skirtas montuoti bet kurioje vietoje

Vakuuminiai vamzdiniai kolektoriai ir jų paskirtis: šilumos vamzdžio principas

"Viessmann" vakuuminių vamzdelių kolektorių technologijos esmė - "šilumos vamzdžio principas". Svarbiausia šio principo ypatybė yra ta, kad saulės terpė neteka tiesiai per vamzdžius. Šilumos vamzdžiai sausai sujungti su šilumokaičiu. Tačiau kas tiksliai vyksta šilumos vamzdyje ir kaip veikia patentuota "ThermProtect" funkcija?

Saulės spinduliai patenka į absorbentą. Saulės šiluma išgarina šiluminiame vamzdyje esančią terpę. Kai ji patenka į vėsesnes kolektoriaus vietas, t. y. toliau nuo tiesioginės saulės spinduliuotės, garai vėl virsta skysčiu. Šio proceso metu išsiskiria energija - šiluma, kuri per "Duotec" dvigubo vamzdžio šilumokaitį ("Vitosol 300-TM") arba varinį šilumokaitį ("Vitosol 200-TM") perduodama saulės šilumos sistemai. Skystos būsenos terpė šilumos vamzdyje teka atgal į saulės apšviestą plotą, o procesas prasideda iš naujo ir tęsiasi tol, kol šviečia saulė.

Šis procesas nutraukiamas, kai viršijama 150 laipsnių Celsijaus temperatūros riba. Taip atsitinka, kai terpė nebesikondensuoja arba nebeskystėja vėsesnėse vamzdžio vietose. Šis principas padeda apsaugoti sistemą nuo pernelyg aukštos sąstingio temperatūros ir taip apsaugo nuo perkaitimo. Dėl to "Vitosol 200-TM" ir "Vitosol 300-TM" tinka pastatams, kuriuose dalį metų negyvenama, pavyzdžiui, poilsio namams. Grandinė vėl įsijungia tik tada, kai pasiekiama žema kolektoriaus temperatūra.

Vakuuminių vamzdinių kolektorių privalumai

Tiek "Vitosol 300-TM", tiek "Vitosol 200-TM" pasižymi šiomis savybėmis:

Apsauga nuo perkaitimo ar pernelyg aukštos sąstingio temperatūros dėl "ThermProtect" per savireguliuojantį šilumos vamzdį
Didelio efektyvumo absorberis su itin selektyvia danga
Ypač efektyvi šilumos izoliacija dėl vakuumo, beveik nėra šilumos nuostolių tarp stiklinio vamzdžio ir absorberio
Išskirtinai ilgas tarnavimo laikas dėl korozijai atsparių medžiagų
Nuolatinė didelė energijos išeiga, nes absorberis integruotas į vakuuminį vamzdį ir taip apsaugotas nuo purvo ir oro sąlygų poveikio.
Ypač didelis eksploatacinis patikimumas dėl sauso šilumos vamzdžio prijungimo prie šilumokaičio ir mažo skysčio kiekio.
Paprastas montavimas dėl modulinės konstrukcijos

Be to, "Vitosol 300-TM" ypač tinka riboto ploto vietose, pavyzdžiui, individualiuose namuose ir daugiabučiuose namuose su nedideliu stogo plotu. Absorberiai lanksčiai išdėstomi +/- 25 laipsnių kampu. Tai leidžia naudoti kolektorius tose vietose, kur saulės spinduliai yra mažiau palankūs.

Modelį "Vitosol 200-TM" geriausia naudoti horizontaliai montuojant dideles sistemas ant plokščių stogų ir daugiabučių namų. Kaip ir "Vitosol 300-TM", jis taip pat nepriklauso nuo padėties, nes absorberius galima pasukti net +/- 45 laipsniais.

Produktų asortimentas - vamzdiniai kolektoriai

Efektyvus saulės šilumos panaudojimas - "Viessmann" vamzdiniai kolektoriai net ir nedidelę saulės spinduliuotę gali paversti naudingąja šiluma. Absorberiai su itin selektyvia danga užtikrina didelį efektyvumą. Tuo pat metu vamzdžiuose esantis vakuumas užtikrina labai efektyvią šilumos izoliaciją. Tai reiškia, kad tarp stiklinių vamzdelių ir absorberio beveik nėra nuostolių, todėl kolektorius net ir nedidelę saulės spinduliuotę gali paversti naudinga šiluma. Vakuuminiai vamzdiniai kolektoriai itin efektyviai išnaudoja turimą saulės spinduliuotę, ypač pavasarį ir rudenį, taip pat žiemą, kai lauko temperatūra yra žema.